Šachy do škol

Krajské kolo – 6. místo

Po vítězství v okresním kole Přeboru škol v šachu nás naši šachisté – Oliver Bartoš, Jan Osička, Jakob O´Brien, Jan Harašta – reprezentovali v kole krajském, které se konalo 23. 1. 2018 v Domě školství Břeclav.
V těžké konkurenci 14 družstev si naši hráči vedli velmi dobře. Utkali jsme se se sedmi týmy, celkem jsme sehráli 28 partií, ze kterých se nám podařilo získat 14 bodů, což znamenalo
6. místo.

1. místo na okresním turnaji!

22. 11. 2017 se konalo v Domě školství Břeclav okresní kolo Přeboru škol v šachu. Žáci, kteří měli nejlepší umístění ve školním kole, nás reprezentovali na kole okresním: Oliver Bartoš (5. B, 1. šachovnice), Jan Osička (2. A, 2. šachovnice), Jakob O´Brien (5. A, 3. šachovnice), Jan Harašta (4. tř., 4. šachovnice).
V kategorii A (1. stupeň ZŠ) se zapsalo 10 družstev, což znamenalo, že jsme se utkali s devíti týmy (celkem jsme sehráli 36 partií). Podařilo se nám zvítězit nad sedmi družstvy, se dvěma jsme remizovali a to znamenalo, že s 30 body jsme získali 1. místo.
Také byl oceněn Jan Harašta, který byl nejúspěšnějším hráčem turnaje na 4. šachovnici – podařilo se mu získat 8,5 bodu. Další bodové zisky našich hráčů: Oliver Bartoš 6 bodů, Jan Osička 8 bodů, Jakob O´Brien 7,5 bodu.
První dva nejlepší týmy postupují do krajského kola, tudíž Oliver, Jeňa, Jakob a Honza budou bojovat za naši školu i v kole krajském.

PH 1 (Pomocné hodnocení1): body celkem

PH 2 (Pomocné hodnocení2): body za družstvo (3 za vítězství, 1 remíza, 0 prohra)

Šachový turnaj – školní kolo

Ve dnech 2. 11. a 16. 11. 2017 probíhalo školní kolo šachového turnaje. Do soutěže se přihlásilo 20 šachistů. Hráči proti sobě nastoupili v pěti základních skupinách, kde hráli herním systémem „každý s každým“. Vítězové skupin – Jan Harašta, Jakob O‘Brien,Jan Osička, Oliver Bartoš, Matěj Ivančic – postoupili do finále, kde se hrálo stejným systémem jako v základních skupinách.

3. místo v okresním Přeboru škol v šachu pro naši školu

29. 11. 2016 se konalo v Domě školství Břeclav okresní kolo Přeboru škol v šachu. Žáci, kteří se dobře umístili ve školním kole, nás reprezentovali na kole okresním:
Maxmilián Gál (4.A, 1. šachovnice),
Oliver Bartoš (4.B, 2. šachovnice),
Jan Harašta(3. tř., 3. šachovnice),
Filip Konečný (5.A, 4. šachovnice).
V kategorii A (1. stupeň ZŠ) se zapsalo 12 družstev, což znamenalo, že jsme se utkali se sedmi týmy (celkem jsme sehráli 28 partií). Podařilo se nám zvítězit nad pěti družstvy a získat 16 bodů (Gál – 2, Bartoš – 5, Harašta – 6, Konečný – 3). Díky tomu jsme obsadili pěkné 3. místo.

Školní šachový turnaj 2016/17

Ve dnech 4. 11. a 11. 11. 2016 probíhal na naší škole šachový turnaj. Do soutěže se přihlásilo 18 šachistů. Hráči proti sobě nastoupili v pěti základních skupinách, kde hráli herním systémem „každý s každým“. Vítězové skupin – Jan Harašta, Maxmilián Gál, Jakub Sýkora, Oliver Bartoš, Filip Konečný – postoupili do finále, kde se hrálo stejným systémem jako v základních skupinách.

1. Maxmilián Gál (4.A)
  2. Jan Harašta (3.tř.)
  3. Filip Konečný (5.tř.)
  4. Jakub Sýkora (4.A)

(Oliver Bartoš byl v den finále nepřítomen.)

2015/16

1. místo v okresním Přeboru škol v šachu pro naši školu

25. 11. 2015 se konalo v Domě školství Břeclav okresní kolo Přeboru škol v šachu. Žáci, kteří měli nejlepší umístění ve školním kole, nás reprezentovali na kole okresním: Maxmilián Gál (3. A, 1. šachovnice), Oliver Bartoš (3. B, 2. šachovnice), Jan Harašta (2. A, 3. šachovnice), Tomáš Šnorich (5. A, 4. šachovnice).
V kategorii A (1. stupeň ZŠ) se zapsalo 6 družstev, což znamenalo, že jsme se utkali s pěti týmy (celkem jsme sehráli 20 partií). Podařilo se nám zvítězit nad čtyřmi družstvy a díky tomu, že jsme v posledním zápase dokázali porazit do té doby první ZŠ Kobylí A 4:0, jsme s 15,5 body získali 1. místo.
Také byl oceněn Oliver Bartoš, který byl nejúspěšnějším hráčem na 2. šachovnici – vyhrál všechny zápasy a pro náš tým získal 5 bodů a Jan Harašta, jemuž se podařilo na 3. šachovnici zvítězit 4x, což znamenalo 4 body pro školu. Tomáš Šnorich získal 3,5 bodu a Max Gál vybojoval 3 body.
První dva nejlepší týmy postupují do krajského kola, tudíž Max, Oliver, Honza a Tomáš budou bojovat za naši školu i v 26. ledna.