Základní škola Jana Noháče

Břeclav, Školní 16, příspěvková organizace

Olympiáda břeclavských škol

 

V týdnu od 10.6. do 14.6. 2024 proběhla v našem městě Olympiáda břeclavských škol, která se konala ve sportovním areálu TJ Lokomotiva Břeclav.

V úterý 11.6. se 15 žáků naší školy zúčastnilo volejbalového turnaje Fosfa. Naše škola utvořila celkem 6 týmů ve třech kategoriích. Náš nejlepší tým chlapců v kategorii 3. – 4. třída získal 4. místo. To v tak velkém počtu týmů považujeme za úspěch.

Na volejbalový turnaj navazovaly ve středu 12.6. atletické závody, kterých se zúčastnilo zhruba 40 žáků z naší školy. Z každého ročníku soutěžili 3 chlapci a 3 dívky, a to v každé disciplíně. I přes nepřízeň počasí vybojovali naši žáci řadu medajlí.

Naším nejúspěšnějším žákem byl Jáchym Švehla, který vybojoval zlato za sprint na 60 m, zlato za vytrvalostní běh na 600 m, zlato za hod míčkem a stříbro za skok daleký. Díky svým skvělým výkonům byl Jáchym vyhlášen také za nejvšestrannějšího atleta ve své kategorii.

Dalším velmi úspěšným atletem, který byl zároveň vyhlášen nejvšestrannějším atletem ve své kategorii byl Tomáš Horáček. Tomáš získal zlato za skok daleký, zlato za sprint na 60 m a zlato za vytrvalostní běh na 600 m.

Další medaile získali následující žáci:

Barbora Doležalová – stříbro hod míčkem

Veronika Kolínková – bronz skok daleký

Filip Jandora – bronz 1000 m

Tomáš Vlašic – stříbro 60 m

Tomáš Horáček – zlato skok daleký, zlato 60 m, zlato 600 m, nejvšestrannější atlet

Jakub Havel – bronz skok daleký

V pátek 14.6. zakončili naši žáci sportovní týden na fotbalovém turnaji. Turnaje se zúčastnili chlapci ze třetí, čtvrté a páté třídy, a to Matěj Pavláček, Tomáš Řezáč, Petr Viktorín, Oliver Sudín, Teodor Machovský, Martin Janoušek, Erik Sofka, Filip Jandora a Ramon Koršala. Kluci hráli opravdu výborně, avšak ve finálovém zápase je na penalty porazila ZŠ Kupkova. I přesto si kluci zaslouží pochvalu za skvělé druhé místo a za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde

  • Základní škola Jana Noháče,
    Břeclav, Školní 16,
    příspěvková organizace

  • Školní 16, 690 03 Břeclav
  • IČO: 60680539
  • Číslo účtu: 6338651/0100
  • zřizovatel: město Břeclav
  • datová schránka: 9PBMDVG

Mgr. Marcela Minaříková

Ředitelka školy

+420 515 518 460
+420 777 104 959
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Lenka Soudková

Asistentka školy

+420 515 518 461
+420 774 410 495
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.