Základní škola Jana Noháče

Břeclav, Školní 16, příspěvková organizace

Úspěch našich fotbalistů

Dne 25. 4. 2023 se naši chlapci zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje McDonald’s Cup. Zúčastnili jsme se v mladší (1.-3. třída) i starší (4.-5. třída) kategorii. Žáci mladší kategorie hráli výborně a s přehledem zvítězili nad všemi týmy. Získali tak 1. místo a postoupili do okresního finále. Žáci starší kategorie skončili tak na 4. místě.

Okresní kolo proběhlo 4. 5. 2023, zúčastnilo se ho 6 nejlepších škol v okrese Břeclav. Hráli jsme opět výborně. Jednou jsme remizovali a třikrát zvítězili. Dvě vítězství jsme však ukořistili až na penaltový rozstřel, takže to bylo drama až do konce. Získali jsme tak 1. místo a jako nejlepší škola v okrese jsme postoupili do krajského finále v Brně. Na druhém místě se umístila ZŠ Valtická Mikulov. Dostali jsme každý zlatou medaili, diplom za 1. místo a krásný červenozlatý pohár.

Krajské kolo se hrálo ve čtvrtek 11. 5. 2023. Turnaj nejlepších škol v jihomoravském kraji se konal v Brně na hřištích s umělou trávou. Při hře bylo vidět, že nejsme zvyklí na umělou trávu. Bohužel se nám už tak nedařilo, skončili jsme tak na 7. místě. Nicméně i tak si děti turnaj velmi užily, při autogramiádě s fotbalistou Michalem Ševčíkem si někteří nechali podepsat i kopačky nebo ruku.

My našim fotbalistům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů i v dalších letech.